W roku szkolnym 2009/2010 w ramach współpracy z AKRD został zorganizowany szkolny konkurs: „Ja na rynku – konsument czy przedsiębiorca”.

Konkurs obejmował dwa etapy.

I etap konkursu odbył się w maju 2010 r. uczniowie klas Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Handlowego zmagali się z testem składającym się z 50 pytań z zakresu prawa oraz ekonomii.

Etap I konkursu poprzedziła seria wykładów przeprowadzonych przez pracowników AKRD w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.  Tematyka wykładów obejmowała swoim zakresem zagadnienia związane z pozycją konsumenta na rynku ekonomicznym.

{gallery}/galeria/g_189/{/gallery}

Drugi etap konkursu obejmował projekt w formie prezentacji multimedialnej pt. „Pomysł na własną działalność gospodarczą”.

Laureatami konkursu zostali

1. Inga Matuszewska – prezentacja: „Extreme s.c.” pomysł na organizację rozgrywek paintballowych

2. Lidia Markowicz – prezentacja pomysł na założenie salonu zajmującego się stylizacją paznokci

3. Magdalena Kłobutowska – prezentacja „Mars s. j.” – pomysł na stworzenie kręgielni