eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W kwietniu 2015 r. w naszej szkole odbyło się  szkolenie informacyjno-promujące „Wprowadzenie do programu e-Twinning”  w którym wzięli udział nauczyciele z naszej szkoły oraz   z Gimnazjum w Sycowie a także z Sycowskiego Liceum.

W marcu 2015 nauczyciele z naszej szkoły  napisali projekt  „How do teenagers live in different European countries – similarities and differences”,  który następnie  został zaakceptowany przez Narodowe Biuro Kontaktowe eTwinning  FRSE w Warszawie. Kiedy zastały spełnione wszystkie wymagania  nawiązaliśmy kontakt  ze szkołą na  Słowacji, kolejno dołączyły szkoły z Chorwacji, Turcji, Ukrainy i Włoch. Głównym zadaniem  programu jest  nawiązanie  współpracy europejskiej przez nauczycieli i uczniów, poszerzanie wiedzy z zakresu geografii i historii, poznawanie innych kultur i zwyczajów,  robienie wspólnych zadań oraz co najważniejsze poszerzanie kompetencji językowych. Obecnie projekt liczy sześć szkół partnerskich, co miesiąc wspólnie  wykonujemy inne działania wcześniej określone i zaplanowanie  w programie. Mamy nadzieje, że podjęta współpraca  zaowocuje  dalszymi wspólnymi przedsięwzięciami a szczególne wymianą  międzynarodową w ramach kolejnych projektów.

Zobacz nasz certyfikat

Poprawiony: wtorek, 26 maja 2015 13:09