ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SYCOWIE

...TWOJA SZKOŁA...

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Na zaproszenie do MWSLiT we Wrocławiu

Email Drukuj PDF

W dniu 8 lutego 2017 r. grupa 28 uczniów naszej szkoły z klas technikum logistycznego wzięła udział w warsztatach logistycznych zorganizowanych przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

Tuż po naszym przybyciu na uczelnię przywitała nas bardzo serdecznie prodziekan do spraw studenckich Pani Anna Sałamacha. Po krótkiej prezentacji uczelni i kierunków kształcenia i podziale na poszczególne grupy nasi przyszli logistycy udali się na pierwsze warsztaty. Program warsztatów był dość mocno napięty i niekiedy pochłonięci pracą traciliśmy poczucie czasu.

W czasie trwania poszczególnych spotkań uczniowie rozwiązywali test jednocześnie biorąc udział w VI Olimpiadzie Logistycznej MWSLiT. Mieliśmy okazję poznać od podszewki zasadę działania bramki RFID i procesów, które znacząco skracają czas obsługi zamówienia a co za tym idzie i klienta. Poznaliśmy również zasadę działania kodów kreskowych i metody ich odczytu za pomocą skanerów kodów kreskowych. Najwięcej emocji dostarczył warsztat zatytułowany „gra symulacyjna”, w którym to nasi logistycy musieli podejmować decyzję o wielkości i częstotliwości zamówienia towaru nie znając zapotrzebowania, które sami losowali. Ci, którym udało się osiągnąć najniższe koszty swojej działalności zostali nagrodzeni skromnymi upominkami ufundowanymi przez uczelnię.

Mamy nadzieję, że wiadomości przywiezione z warsztatów pozostaną na długo w pamięci.

Poprawiony: środa, 01 marca 2017 11:00  

Kontakt


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. I. Daszyńskiego 42
56-500 Syców
tel. 062 786 9340
fax. 062 786 9349
mail: zsp@onet.pl

Opiekun strony Małgorzata Frąszczak

mail: goschu@tlen.pl

ZOBACZ FILM


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2016".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 200 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2015
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2015".


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2014".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2013".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości