ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SYCOWIE

...TWOJA SZKOŁA...

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

III Międzyszkolny Turniej logistyczny w MWSLiT

Email Drukuj PDF

W dniu 23 stycznia 2017 r. w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się już III Międzyszkolny Turniej logistyczny. W turnieju wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z województwa dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Turniej skierowany był dla uczniów klas maturalnych, które kształcą się w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV TL w składzie: Dominika Gretkowska, Łukasz Kubacki, Dominik Lenczowski i Grzegorz Armuła.

Uczestnicy zmierzyli się z testem teoretycznym składającym się z 40 pytań dotyczących szeroko pojętej logistyki, ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że autorzy tej części turnieju skoncentrowali się na skrótach i skrótowcach, które w logistyce występują w bardzo dużej ilości. Po przerwie nasi logistycy przystąpili do części praktycznej. Zadanie, które otrzymali do rozwiązania wcale nie okazało się takim łatwym.

Należało przewieźć buty o łącznej wartości 30000 $ jedną z konkurencyjnych firm kurierskich działających na polskim rynku i wypełnić zlecenie transportowe. Nie byłoby w tym nic trudnego, ale niektóre oferty przedstawione były w języku angielskim. Czas przeznaczony na rozwiązanie tego problemu wynosił aż 1,5 godziny (warto dodać, że w warunkach rzeczywistych spedytor ma na tego typu zadanie maksymalnie 15 minut). Niestety naszym logistykom nie udało się stanąć na podium, ale i tak serdecznie gratulujemy zaangażowania i poświęcenia, jednocześnie życząc sukcesów i wysokich wyników z egzaminów zawodowych.

Poprawiony: czwartek, 26 stycznia 2017 13:56  

Kontakt


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. I. Daszyńskiego 42
56-500 Syców
tel. 062 786 9340
fax. 062 786 9349
mail: zsp@onet.pl

Opiekun strony Małgorzata Frąszczak

mail: goschu@tlen.pl

ZOBACZ FILM


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2016".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 200 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2015
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2015".


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2014".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2013".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości