ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SYCOWIE

...TWOJA SZKOŁA...

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Współpraca z Semper Avanti

Email Drukuj PDF

17 stycznia 2017 r.  nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze stowarzyszeniem Semper Avanti z siedzibą we Wrocławiu. Jest to grupa młodych ludzi z całego świata, która szuka sposobu na poznanie rówieśników z innych krajów, promuje tolerancję i zrozumienie. Stowarzyszenie składa się z wolontariuszy, którzy współpracują z wieloma organizacjami pozarządowymi na całym świecie, a ich działania polegają na organizowaniu lokalnych oraz międzynarodowych seminariów i prezentacji dotyczących kulturoznawstwa, polityki młodzieżowej oraz tolerancji rasowej.

W naszej szkole gościliśmy Gamze z Turcji oraz Murata z Macedonii.  Prezentacje wolontariuszy przybliżyły uczniom kulturę oraz historię ich ojczyzn, jak i pokazały ich codzienne życie. Słuchacze wyrazili głębokie zainteresowanie oraz wdali się w dyskusję po prezentacji. Uczniowie klas II-IV technikum, którzy uczestniczyli w projekcji, zdecydowanie skorzystali z tych zajęć pod względem kulturowym jaki i językowym. Nasza współpraca jest długoterminowa więc już niebawem mamy zamiar gościć kolejnych wolontariuszy z innych krajów, którzy zajmą się tematyką tolerancji wśród młodzieży.

Poprawiony: wtorek, 24 stycznia 2017 10:05  

Kontakt


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. I. Daszyńskiego 42
56-500 Syców
tel. 062 786 9340
fax. 062 786 9349
mail: zsp@onet.pl

Opiekun strony Małgorzata Frąszczak

mail: goschu@tlen.pl

ZOBACZ FILM


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2016".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 200 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2015
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2015".


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2014".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Technikum w ZSP w Sycowie
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2013".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości